Dotazníky 2017

Dotazníky 2017

Vážení rodiče, minulý měsíc jste mailem obdrželi dotazník k průzkumu spokojenosti s naší školkou.

V tomto článku vám přinášíme výsledky průzkumu a odpovědi na vaše připomínky.

Všem velmi děkujeme za reakce.

Jaký je věk Vašeho dítěte?

(odpovědělo 24 respondentů)
do 3 let
0
3 - 5 let
0
Předškolák
0

Pohlaví respondenta:

Muž
0
Žena
0

Jste zaměstnanec LINETu?

Ano
0
Ne
0

Je pro Vás výhodné spojení firmy s mateřskou školou?

Ano
0
Ne
0
Nevím
0
Možná
0

Vyhovuje Vám provozní doba?

Ano
0
Ne
0

Víte něco o vzdělávacím plánu „Začít spolu“?

Ano
0
Ne
0

Myslíte, že se Vaše dítě cítí v naší škole dobře a bezpečně?

Ano
0
Ne
0

Jak jste spokojeni?

1 – nejméně, 5 – nejvíce
1
2
3
4
5
s působením pedagogů 4 0 1 7 17
s péčí o své dítě 4 0 2 8 15
s jídelníčkem 4 1 8 7 9
s programem školy 4 0 2 6 17
s prostředím školy 4 0 0 8 17
s předáváním informací o plánovaných akcích a činnostech školky 3 1 3 3 19

Doporučili byste mateřskou školku Linetku svým kamarádům, přátelům, známým?

Ano
0
Nevím
0

Došlé názory a doporučení z řad rodičů našich dětí:

Názor:
Reakce vedení školky:

Chtela bych aby deti travily vice casu venku, za kazdeho pocasi a take odpoledne. Jinak jsem velmi spokojena, citim ze i deti, moc chvalim a dekuji za vse.

V několika komentářích se objevila otázka pobytu venku za každého počasí. Samozřejmě, že je pro děti důležité chodit ven. Přes zimu se délka vycházek přizpůsobuje počasí (silný mráz, smogová situace apod.). S blížícím se jarem venku trávíme stále více času, nicméně odpolední hraní na zahradě plánujeme až na teplé měsíce. V odpoledních hodinách stále ještě není počasí natolik příznivé, abychom mohli být mimo školku až do 18:00. Do jara je navíc také uzavřen přívod vody na zahradní WC. Odpolední směnu zajišťují 2 pedagogové, jeden do 16:00, druhý do 18:00. A protože se odpoledne třídy spojují a zůstávají tady i dvouleté děti, z bezpečnostních důvodů necháváme pobyt venku až na měsíce, kdy je teplo a děti jsou starší. Procházky v pláštěnkách za deště nejsou příliš vhodné, protože v Želevčicích není možnost vycházek jako ve městě, a děti by musely být jen na zahradě, kde v dešti nemohou z bezpečnostních důvodů využívat průlezky, kola ani hry na písku.

U spokojenosti s programem školy jsem uvedla 3, protože se domnívám, že by mohlo být více aktivit pro medvídky, divadelní představení, ať už ve školce či v divadle, více zapojovat do tvoření, recitace básniček…, chápu, že některé děti nejsou nadané, ale určitě by to pro ně na škodu nebylo.
Jinak velmi oceňuji individuální přístup k dětem i k těm více náročnějším(urážlivým, nafukujícím se…) nic nelámete přes koleno.
Má dcera má pani učitelky i pana učitele velmi ráda, mluví hezky o učitelském sboru.
Děkuji učitelům za osobitý přístup a řádnou péči o mojí princezničku.

Školní vzdělávací program je k přečtení na našich stránkách nebo k zapůjčení v MŠ. Každý týden je možné si přečíst na nástěnkách týdenní plány, na které se učitelé musí připravovat (nejen vymyslet činnosti, připravit či vyrobit pomůcky, ale hlavně vymyslet vhodnou motivaci, aby to bylo pro děti atraktivní a rády se do činností zapojily). V týdenním plánu se rodiče dozvědí, jaké písničky a básničky se děti učí, co vyrábějí a jaké aktivity jsou pro ně připraveny. My jako předškolní zařízení máme povinnost děti vzdělávat a to hlavně formou hry, která je pro děti nejpřirozenější. Dětem necháváme možnost volby, kterou z činností si vyberou. Divadelní představení i některé akce pořádané v MŠ, jsou pro všechny děti, tedy i pro Medvídky. Předplatné ve Slaném je určeno starším dětem, protože se koná po obědě odpoledne. Třída medvídků je složena z dětí od 2 do 4 let, proto jsou aktivity voleny podle tohoto kritéria. Děti v tomto věku udrží pozornost velmi krátkou dobu a každá změna je pro ně zátěžová situace. Každý rodič se může nezávisle přijít podívat, co se děti učí a jak probíhají jednotlivé činnosti. Velmi oceňujeme, pokud rodič přijde na konzultaci o svém dítěti – může se zde dozvědět více o činnostech, které probíhají ve škole.

Nevyhovuje mi pracovní doba školky během prázdnin, uvítala bych, kdyby bylo možné ji prodloužit alespoň do 16.30, ideálně 17.00.
Také by se mi líbilo, kdyby děti trávily více času venku, např. i odpoledne, když je hezky.

S vedením Linetu jsme se dohodli na zkrácení provozní doby během prázdnin, z toho důvodu, že učitelé si v tuto dobu mohou vybírat svoji dovolenou. Během prázdnin je otevřeno od 5:45 do 16:00, to je 10 a ¼ hodiny, což by měla být dostačující doba pro všechny zaměstnance. S ranní provozní dobou bohužel nemůžeme hýbat, ohrozili bychom chod některých výrobních linek.

Více chodit ven alespoň na chvíli, v jakémkoliv počasí (proto tam mají pláštěnky a gumovky) a chodit ven i v odpoledních hodinách.
Omezit pouštění TV a nepouštět dětem nesmyslné pohádky (Osma z Billy apod.)
Ve zprávách emailem jsou dotazy na donesení kapesníků. Nosí je je opravdu všichni? Vedete si evidenci, aby to bylo spravedlivé?
Děkuji.

Televize se pouští během dne maximálně 30 – 40 minut. Volbu pohádky necháváme přirozeně na dětech. Pokud zde děti tráví více jak 10 hodin, jsou odpoledne unavené a nemají zájem o řízené nabízené činnosti, vyhledávají klid a odpočinek a k tomu je televizní pohádka ideální. Na dotaz ohledně kapesníků, evidenci si opravdu nevedeme a věříme rodičům, že pro své děti si kapesníky přinesou.

ano doporučila bych školku svým znamým

Děkujeme a velmi si toho vážíme.

Bylo by vhodne chodit s detmi ven i odpoledne misto toho, aby deti sedely u televize a nekteri pedagogove si listovali v mobilnim telefonu.
Take byvala v drivejsich letech lepsi priprava s predskolaky, nez je nyni.
Dulezite pro me je, ze moje deti byly a jsou ve vasi skolce spokojene.

O pobytu venku jsem informovala v první odpovědi. Ohledně lepší přípravy předškoláků, která údajně probíhala dříve lépe než nyní – všichni rodiče mají možnost si domluvit návštěvu, nejen odpoledne, ale i v době kdy tyto činnosti probíhají. Žádný z rodičů této možnosti nevyužil. Dříve probíhal kroužek 2x týdně po 30 minutách po obědě. V současné době jsme museli kroužky zrušit – na pokyn MŠMT probíhá příprava v rámci denních činností. Pro předškoláky je vždy připraven jiný program, kterému se intenzivně věnují každý den dopoledne společně s učitelem. Nejen, že se sami učí, ale nové informace získávají i mladší děti. Pokud chcete vidět přípravu předškoláků, přijďte se podívat dopoledne do třídy Broučků.

Znamka 4 neni vyrazem nejake konkrétní nespokojenosti. Je to pouze vyjádření toho, že i vse dobre lze vzdycky zlepsovat a posouvat dál, aby se „neusnulo na vavrinech“ 😉 Purkrábková

Naši práci nelze hodnotit jako ve škole, protože pracujeme s dětmi, ale jsme rádi za každý názor i za podpis. Nadále se budeme snažit pro děti vytvářet podnětné prostředí, vštěpovat jim základy slušného chování a soustavně je připravovat na budoucí život.

Add Comment